Posted on

Czy psychoterapia jest skuczena?

Decydując się na podjęcie terapii psychologicznej, należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego też błędnym nastawianiem do psychoterapii jest oczekiwanie od terapeuty wystawienia konkretnej diagnozy naszych problemów i wypisania właściwej recepty na życie w szczęściu. Psychoterapia krakowska to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków oraz nauczyć się samodzielnie eliminować swoje problemy i oswajać towarzyszące nam fobie.

Psychoterapia w krakowie nie daje i nie narzuca konkretnych rozwiązań. Psychoterapia w krakowie to nie zestaw magicznych rozwiązań oraz przepisów wg których powinniśmy postępować w danej sytuacji. W rzeczywistości ponieważ każda sytuacja jest inna oraz powiązana jest z innymi czynnikami, tak zatem nie ma możliwości stworzenia zbioru cudownych rad, wbrew temu, co można czasami przeczytać w różnego rodzaju dostępnych na rynku prasy i książki poradnikach.

To, co powie nam terapeuta w procesie terapii, lub to, do czego wspólnie będziemy z nim dochodzić, ma na celu wyłącznie wprowadzenie ładu do naszych myśli, obaw i uczuć. Ma nas zdopingować i wesprzeć do podejmowania wysiłku samodoskonalenia i naszym wewnętrznym światem. Rolą terapeuty jest także swoista asekuracja pacjenta, tak by jego odkrywanie siebie przebiegało w dobrym kierunku oraz oczekiwanej formie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s